Základné informácie
Kambodža

Kambodžské kráľovstvo sa nachádza v juhovýchodnej Ázii. Má vyše 15 miliónov obyvateľov, hlavným mestom je Phnom Penh. Na čele stojí kráľ a hlavným náboženstvom je tu budhizmus. Susedí s Thajskom, Laosom a Vietnamom. Úradným jazykom je khmerčina, ale ľahko sa dohovoríte aj anglicky.

15000000 OBYVATEĽOV
181040 km² rozlohy
4860 približný kurz Kambodžského rielu (KHR) za 1 €
Obyvateľstvo

Väčšina obyvateľstva je chudobná, živí sa poľnohospodárstvom, textilným priemyslom. Aj napriek chudobe nájdete v mestách luxusné hotely, či kasína, ktoré slúžia turistom. Miestny obyvatelia sú vo všeobecnosti milí, pohostinní a turistov majú v obľube.

Podnebie

Krajina leží v oblasti tropických monzúnov. Od mája do októbra tu vládne daždivé počasie, hlavná sezóna trvá od novembra do apríla .

Raj na zemi...
Otress beach
Určite stojí za to pozrieť si najkrajšie a najlepšie pláže v Kambodži.
Angkor Wat
Na severozápade Kambodže, blízko mesta Siam Reap sa nachádza najznámejší a dychvyrážajúci chrámový komplex na svete. Na ploche 162 ha sa nachádza tisíc chrámov s jedinečnou atmosférou. Postavený bol v 12. storočí ako kráľov chrám a hlavné mesto. Koncom storočia bol však zničený. Neskôr sa v ňom usídlili budhistickí mnísi a dodnes ja známy ako budhistický chrámový komplex. Ak je Vám tento chrámový komplex povedomý, je to asi preto, že ste ho videli vo filme Tomb Raider.
Sihanoukvile
Kampot